Licensed to Franklin & Marshall College
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/26/2018 09:00 PM
                        Washington vs. F&M - 10/26/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Franklin & Marshall College-MA  'A'         1:36.17    1:37.33         11  
     1) Gould, Timothy B 21             2) Graminski, Tom F 19            
     3) Sanders, Danny C 22             4) Schiavone, Chris J 20          
                  25.21       52.72 (27.51)     1:16.64 (23.92)     1:37.33 (20.69)
  2 Washington College-MD  'A'                       NT    1:40.58          4  
     1) Feeley, Andrew 19               2) Sauter, Teague 20              
     3) Bozzi, Joe 18                   4) Sullivan, Aidan 21             
                  27.40       53.98 (26.58)     1:18.32 (24.34)     1:40.58 (22.26)
  3 Washington College-MD  'B'                       NT    1:41.17          2  
     1) Braddock, Nate 18               2) Edwards, Brett 19              
     3) Wrigley, Seth 22                4) Rovansek, David 20             
                  26.73       54.66 (27.93)     1:18.75 (24.09)     1:41.17 (22.42)
  4 Franklin & Marshall College-MA  'B'              NT    1:41.43        
     1) Wahl, Alec J 20                 2) Lawlor, Ryan W 18              
     3) Cline, Brendan M 18             4) Kocon, Colby J 19              
                  24.87       55.49 (30.62)     1:19.09 (23.60)     1:41.43 (22.34)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Brendan      20 Wac-MD                    NT   10:23.40          9  
                  26.20       55.73 (29.53)     1:26.23 (30.50)     1:57.25 (31.02)
        2:28.52 (31.27)     2:59.86 (31.34)     3:31.48 (31.62)     4:03.06 (31.58)
        4:34.58 (31.52)                             5:06.26 ( )     5:37.82 (31.56)
        6:09.78 (31.96)     6:41.79 (32.01)     7:13.95 (32.16)     7:45.74 (31.79)
        8:17.81 (32.07)     8:49.73 (31.92)     9:21.77 (32.04)     9:53.24 (31.47)
       10:23.40 (30.16)                                                            
  2 Winters-McCabe, Co  18 F&M-MA              11:16.72   10:54.70          4  
                  27.29       57.43 (30.14)     1:28.90 (31.47)     2:01.03 (32.13)
        2:33.57 (32.54)     3:06.54 (32.97)     3:39.64 (33.10)     4:13.08 (33.44)
        4:46.49 (33.41)                             5:20.25 ( )     5:54.03 (33.78)
        6:27.75 (33.72)     7:01.56 (33.81)     7:35.36 (33.80)     8:09.44 (34.08)
        8:43.26 (33.82)     9:15.63 (32.37)     9:49.23 (33.60)    10:22.18 (32.95)
       10:54.70 (32.52)                                                            
  3 Sinton, Jack R      20 F&M-MA              10:40.03   10:57.09          3  
                  28.37       59.73 (31.36)     1:32.43 (32.70)     2:04.91 (32.48)
        2:37.29 (32.38)     3:10.20 (32.91)     3:42.91 (32.71)     4:15.87 (32.96)
        4:48.70 (32.83)                             5:22.09 ( )     5:55.07 (32.98)
        6:28.01 (32.94)     7:01.47 (33.46)     7:35.21 (33.74)     8:08.89 (33.68)
        8:42.92 (34.03)     9:16.71 (33.79)     9:50.43 (33.72)    10:23.74 (33.31)
       10:57.09 (33.35)                                                            
  4 Connolly, James     21 F&M-MA                    NT   11:04.73          2  
                  28.19       58.83 (30.64)     1:30.52 (31.69)     2:02.85 (32.33)
        2:35.16 (32.31)     3:07.25 (32.09)     3:39.74 (32.49)     4:12.32 (32.58)
        4:44.87 (32.55)                             5:17.38 ( )     5:50.60 (33.22)
        6:22.92 (32.32)     6:57.94 (35.02)     7:33.17 (35.23)     8:08.81 (35.64)
        8:44.46 (35.65)     9:19.30 (34.84)     9:54.59 (35.29)    10:30.15 (35.56)
       11:04.73 (34.58)                                                            
  5 Sabo, Alex          20 Wac-MD                    NT   11:15.65          1  
                  29.40     1:01.81 (32.41)     1:34.74 (32.93)     2:07.76 (33.02)
        2:41.29 (33.53)     3:14.82 (33.53)     3:48.53 (33.71)     4:21.97 (33.44)
        4:56.28 (34.31)                             5:30.02 ( )     6:04.02 (34.00)
        6:38.70 (34.68)     7:13.71 (35.01)     7:48.98 (35.27)     8:23.64 (34.66)
        8:57.94 (34.30)     9:33.04 (35.10)    10:08.25 (35.21)    10:43.14 (34.89)
       11:15.65 (32.51)                                                            
  6 Shenot, Josh        19 Wac-MD                    NT   11:59.32        
                  29.38     1:02.97 (33.59)     1:38.28 (35.31)     2:14.10 (35.82)
        2:51.06 (36.96)     3:26.60 (35.54)                                        
                                                    5:16.70 ( )     5:53.16 (36.46)
        6:30.34 (37.18)     7:06.07 (35.73)     7:43.00 (36.93)     8:20.10 (37.10)
        8:56.99 (36.89)     9:33.79 (36.80)    10:11.29 (37.50)    10:47.60 (36.31)
       11:23.81 (36.21)    11:59.32 (35.51)                                        
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cline, Brendan M    18 F&M-MA               1:48.07    1:47.07          9  
                  25.04       52.26 (27.22)     1:20.02 (27.76)     1:47.07 (27.05)
  2 Moskus, Adam J      18 F&M-MA               1:47.18    1:47.08          4  
                  25.16       52.81 (27.65)     1:19.99 (27.18)     1:47.08 (27.09)
  3 Johnson, Leo        20 Wac-MD                    NT    1:47.86          3  
                  24.93       52.68 (27.75)     1:20.50 (27.82)     1:47.86 (27.36)
  4 Sullivan, Aidan     21 Wac-MD                    NT    1:50.45          2  
                  25.43       53.38 (27.95)     1:21.83 (28.45)     1:50.45 (28.62)
  5 Rovansek, David     20 Wac-MD                    NT    1:53.55          1  
                  26.23       54.79 (28.56)     1:24.26 (29.47)     1:53.55 (29.29)
  6 Connolly, James     21 F&M-MA               1:51.02    1:56.29        
                  26.60       55.27 (28.67)     1:26.17 (30.90)     1:56.29 (30.12)
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wahl, Alec J        20 F&M-MA                 53.46      53.35          9  
                  26.25       53.35 (27.10)                                        
  2 Gould, Timothy B    21 F&M-MA                 54.25      53.84          4  
                  26.21       53.84 (27.63)                                        
  3 Feeley, Andrew      19 Wac-MD                    NT      54.21          3  
                  26.38       54.21 (27.83)                                        
  4 Braddock, Nate      18 Wac-MD                    NT      57.65          2  
                  27.71       57.65 (29.94)                                        
  5 Catania, Chad D     18 F&M-MA                 58.81    1:00.80          1  
                  29.00     1:00.80 (31.80)                                        
  6 Shenot, Josh        19 Wac-MD                    NT    1:10.89        
                  34.20     1:10.89 (36.69)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graminski, Tom F    19 F&M-MA               1:00.29    1:00.05          9  
                  27.90     1:00.05 (32.15)                                        
  2 Edwards, Brett      19 Wac-MD                    NT    1:01.66          4  
                  28.98     1:01.66 (32.68)                                        
  3 Sauter, Teague      20 Wac-MD                    NT    1:01.94          3  
                  28.46     1:01.94 (33.48)                                        
  4 Sanders, Danny C    22 F&M-MA               1:02.43    1:02.72          2  
                  29.88     1:02.72 (32.84)                                        
  5 Gregory, Matt       19 Wac-MD                    NT    1:07.13          1  
                  31.28     1:07.13 (35.85)                                        
  6 Cebzanov, Mike      19 Wac-MD                    NT   x1:08.19        
                  32.07     1:08.19 (36.12)                                        
  7 Gazda, Eli J        18 F&M-MA               1:07.84    1:08.81        
                  32.09     1:08.81 (36.72)                                        
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Brendan      20 Wac-MD                    NT    2:02.89          9  
                  27.13       58.28 (31.15)     1:30.33 (32.05)     2:02.89 (32.56)
  2 Wrigley, Seth       22 Wac-MD                    NT    2:05.31          4  
                  27.53       58.60 (31.07)     1:30.79 (32.19)     2:05.31 (34.52)
  3 Lawlor, Ryan W      18 F&M-MA               2:06.83    2:07.73          3  
                  27.68       59.74 (32.06)     1:33.78 (34.04)     2:07.73 (33.95)
  4 Bozzi, Joe          18 Wac-MD                    NT    2:09.03          2  
                  28.51     1:01.18 (32.67)     1:34.81 (33.63)     2:09.03 (34.22)
  5 Sinton, Jack R      20 F&M-MA               2:17.74    2:17.19          1  
                  28.95     1:03.59 (34.64)     1:40.91 (37.32)     2:17.19 (36.28)
  6 Winters-McCabe, Co  18 F&M-MA               2:19.60    2:20.93        
                  31.22     1:06.48 (35.26)     1:44.33 (37.85)     2:20.93 (36.60)
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schiavone, Chris J  20 F&M-MA                 21.10      21.02          9  
  2 Brown, Jake         20 Wac-MD                    NT      21.64          4  
  3 Moskus, Adam J      18 F&M-MA                 21.81      22.49          3  
  4 Rovansek, David     20 Wac-MD                    NT      23.14          2  
  5 Kocon, Colby J      19 F&M-MA                 22.38      23.22          1  
  6 Sabo, Alex          20 Wac-MD                    NT      24.17        
  7 Cebzanov, Mike      19 Wac-MD                    NT     x25.38        
  8 Adsett, Alex        18 F&M-MA                 25.86     x26.09        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schiavone, Chris J  20 F&M-MA                 47.42      47.29          9  
                  22.66       47.29 (24.63)                                        
  2 Brown, Jake         20 Wac-MD                    NT      48.95          4  
                  23.43       48.95 (25.52)                                        
  3 Moskus, Adam J      18 F&M-MA                 48.28      49.45          3  
                  23.90       49.45 (25.55)                                        
  4 Johnson, Leo        20 Wac-MD                    NT      49.68          2  
                  24.07       49.68 (25.61)                                        
  5 Sullivan, Aidan     21 Wac-MD                    NT      49.82          1  
                  23.96       49.82 (25.86)                                        
  6 Kocon, Colby J      19 F&M-MA                 50.60      51.80        
                  24.94       51.80 (26.86)                                        
  7 Adsett, Alex        18 F&M-MA                    NT     x57.76        
                  27.10       57.76 (30.66)                                        
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feeley, Andrew      19 Wac-MD                    NT    1:55.57          9  
                  27.24       56.73 (29.49)     1:26.24 (29.51)     1:55.57 (29.33)
  2 Wahl, Alec J        20 F&M-MA               1:59.04    1:55.62          4  
                  27.10       57.01 (29.91)     1:26.81 (29.80)     1:55.62 (28.81)
  3 Gould, Timothy B    21 F&M-MA               2:02.59    2:03.55          3  
                  27.65       58.04 (30.39)     1:30.59 (32.55)     2:03.55 (32.96)
  4 Braddock, Nate      18 Wac-MD                    NT    2:06.01          2  
                  29.06     1:00.98 (31.92)     1:33.69 (32.71)     2:06.01 (32.32)
  5 Catania, Chad D     18 F&M-MA               2:10.09    2:11.99          1  
                  30.29     1:03.22 (32.93)     1:37.46 (34.24)     2:11.99 (34.53)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graminski, Tom F    19 F&M-MA               2:13.16    2:13.80          9  
                  30.70     1:04.02 (33.32)     1:38.94 (34.92)     2:13.80 (34.86)
  2 Edwards, Brett      19 Wac-MD                    NT    2:16.37          4  
                  30.66     1:05.03 (34.37)     1:40.90 (35.87)     2:16.37 (35.47)
  3 Sauter, Teague      20 Wac-MD                    NT    2:23.28          3  
                  31.40     1:06.32 (34.92)     1:45.07 (38.75)     2:23.28 (38.21)
  4 Lawlor, Ryan W      18 F&M-MA               2:25.08    2:24.99          2  
                  33.25     1:11.26 (38.01)     1:48.35 (37.09)     2:24.99 (36.64)
  5 Gregory, Matt       19 Wac-MD                    NT    2:25.54          1  
                  31.73     1:08.25 (36.52)     1:46.09 (37.84)     2:25.54 (39.45)
  6 Cebzanov, Mike      19 Wac-MD                    NT   x2:28.76        
                  33.55     1:11.70 (38.15)     1:50.41 (38.71)     2:28.76 (38.35)
  7 Gazda, Eli J        18 F&M-MA               2:30.33    2:29.03        
                  33.75     1:11.41 (37.66)     1:49.96 (38.55)     2:29.03 (39.07)
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cline, Brendan M    18 F&M-MA               5:01.87    4:55.76          9  
                  26.75       55.90 (29.15)     1:25.60 (29.70)     1:56.16 (30.56)
        2:26.68 (30.52)     2:57.08 (30.40)     3:27.22 (30.14)     3:57.50 (30.28)
        4:27.42 (29.92)     4:55.76 (28.34)                                        
  2 Johnson, Leo        20 Wac-MD                    NT    4:58.53          4  
                  26.76       56.01 (29.25)     1:25.92 (29.91)     1:56.50 (30.58)
        2:27.37 (30.87)     2:58.17 (30.80)     3:28.80 (30.63)     3:59.39 (30.59)
        4:28.99 (29.60)     4:58.53 (29.54)                                        
  3 Jones, Brendan      20 Wac-MD                    NT    4:59.95          3  
                  26.69       56.09 (29.40)     1:26.07 (29.98)     1:56.63 (30.56)
        2:27.49 (30.86)     2:58.36 (30.87)     3:29.10 (30.74)     3:59.71 (30.61)
        4:30.24 (30.53)     4:59.95 (29.71)                                        
  4 Connolly, James     21 F&M-MA               5:14.89    5:12.42          2  
                  27.46       57.83 (30.37)     1:28.76 (30.93)     2:00.25 (31.49)
        2:32.33 (32.08)     3:04.28 (31.95)     3:36.66 (32.38)     4:08.73 (32.07)
        4:41.43 (32.70)     5:12.42 (30.99)                                        
  5 Winters-McCabe, Co  18 F&M-MA               5:27.17    5:20.72          1  
                  26.66       56.99 (30.33)     1:28.97 (31.98)     2:01.87 (32.90)
        2:35.44 (33.57)     3:09.65 (34.21)     3:41.80 (32.15)     4:15.58 (33.78)
        4:49.05 (33.47)     5:20.72 (31.67)                                        
  6 Sinton, Jack R      20 F&M-MA                    NT   x5:21.06        
                  28.03       59.29 (31.26)     1:32.38 (33.09)     2:05.03 (32.65)
        2:37.70 (32.67)     3:11.15 (33.45)     3:43.64 (32.49)     4:16.72 (33.08)
        4:49.69 (32.97)     5:21.06 (31.37)                                        
  7 Sabo, Alex          20 Wac-MD                    NT    5:31.83        
                  28.45     1:00.42 (31.97)     1:33.62 (33.20)     2:07.41 (33.79)
        2:41.18 (33.77)     3:16.08 (34.90)     3:50.48 (34.40)     4:24.48 (34.00)
        4:58.63 (34.15)     5:31.83 (33.20)                                        
  8 Shenot, Josh        19 Wac-MD                    NT   x5:44.94        
                  29.56     1:03.45 (33.89)     1:39.01 (35.56)     2:15.12 (36.11)
        2:50.86 (35.74)     3:25.30 (34.44)     4:00.01 (34.71)     4:35.90 (35.89)
        5:10.91 (35.01)     5:44.94 (34.03)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Danny C    22 F&M-MA                 53.76      52.85          9  
                  25.01       52.85 (27.84)                                        
  2 Wahl, Alec J        20 F&M-MA                    NT      54.13          4  
                  25.79       54.13 (28.34)                                        
  3 Wrigley, Seth       22 Wac-MD                    NT      54.50          3  
                  25.36       54.50 (29.14)                                        
  4 Bozzi, Joe          18 Wac-MD                    NT      54.82          2  
                  25.31       54.82 (29.51)                                        
  5 Brown, Jake         20 Wac-MD                    NT      55.23          1  
                  25.39       55.23 (29.84)                                        
  6 Lawlor, Ryan W      18 F&M-MA                 56.56      56.75        
                  26.13       56.75 (30.62)                                        
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graminski, Tom F    19 F&M-MA               2:00.02    2:00.16          9  
                  25.80       58.90 (33.10)     1:32.61 (33.71)     2:00.16 (27.55)
  2 Feeley, Andrew      19 Wac-MD                    NT    2:05.43          4  
                  28.17       57.84 (29.67)     1:35.58 (37.74)     2:05.43 (29.85)
  3 Cline, Brendan M    18 F&M-MA                    NT    2:07.39          3  
                  26.99     1:00.49 (33.50)     1:38.75 (38.26)     2:07.39 (28.64)
  4 Bozzi, Joe          18 Wac-MD                    NT    2:08.84          2  
                  28.45     1:02.29 (33.84)     1:39.49 (37.20)     2:08.84 (29.35)
  5 Sauter, Teague      20 Wac-MD                    NT    2:11.33          1  
                  27.37     1:05.42 (38.05)     1:40.97 (35.55)     2:11.33 (30.36)
  6 Gazda, Eli J        18 F&M-MA               2:12.19    2:12.14        
                  29.34     1:03.56 (34.22)     1:41.51 (37.95)     2:12.14 (30.63)
  7 Gregory, Matt       19 Wac-MD                    NT   x2:15.96        
                  28.65     1:05.12 (36.47)     1:42.70 (37.58)     2:15.96 (33.26)
 
Event 28  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Franklin & Marshall College-MA  'A'              NT    3:14.77         11  
     1) Sanders, Danny C 22             2) Moskus, Adam J 18              
     3) Gould, Timothy B 21             4) Schiavone, Chris J 20          
                  24.48       50.66 (50.66)     1:13.99 (23.33)     1:39.03 (48.37)
        2:01.67 (22.64)     2:27.57 (48.54)     2:49.71 (22.14)     3:14.77 (47.20)
  2 Washington College-MD  'A'                       NT    3:21.01          4  
     1) Sullivan, Aidan 21              2) Jones, Brendan 20              
     3) Johnson, Leo 20                 4) Brown, Jake 20                 
                  23.90       50.19 (50.19)     1:13.79 (23.60)     1:40.03 (49.84)
        2:03.39 (23.36)     2:29.41 (49.38)     2:53.70 (24.29)     3:21.01 (51.60)
  3 Washington College-MD  'B'                       NT    3:25.78          2  
     1) Edwards, Brett 19               2) Rovansek, David 20             
     3) Braddock, Nate 18               4) Wrigley, Seth 22               
                  24.96       51.57 (51.57)     1:15.58 (24.01)     1:42.95 (51.38)
        2:06.76 (23.81)     2:32.48 (49.53)     2:57.33 (24.85)     3:25.78 (53.30)
  4 Franklin & Marshall College-MA  'B'              NT    3:30.10        
     1) Kocon, Colby J 19               2) Winters-McCabe, Cole C 18      
     3) Catania, Chad D 18              4) Connolly, James 21             
                  24.35       50.44 (50.44)     1:15.93 (25.49)     1:43.68 (53.24)
        2:09.24 (25.56)     2:38.52 (54.84)     3:03.04 (24.52)     3:30.10 (51.58)
  5 Washington College-MD  'C'                       NT   x3:45.81        
     1) Cebzanov, Mike 19               2) Sabo, Alex 20                  
     3) Shenot, Josh 19                 4) Gregory, Matt 19               
                  26.48       56.41 (56.41)     1:21.92 (25.51)     1:50.67 (54.26)
        2:17.33 (26.66)     2:46.97 (56.30)     3:13.77 (26.80)     3:45.81 (58.84)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. Franklin & Marshall College         177   2. Washington College                   85
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. Franklin & Marshall College         154   2. Washington College                  108