Composite Calendar

September 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
30
31
1
vs Cal Lutheran
@ Alvernia
Final
L, 3-2

Pacific Lutheran
Final
L, 3-0

Elizabethtown
Final
W, 3-2

Elizabethtown
Final
W, 3-0
2
Alumni 5K w/ Millersville (@ Baker Campus)
Final

Alumni 5K w/ Millersville (@ Baker Campus)
Final

Lancaster Bible
Final
W, 3-0

Stevens
Final
W, 1-0

at Lebanon Valley
Final
W, 48-7

Messiah
Final
W, 3-2

Alvernia
Final
W, 2-0
3
at Rowan
Final - 2OT
W, 2-1
4
5
6
at Scranton
Final
L, 3-2

at Shenandoah
Final - OT
L, 4-3
7
8
at Little Three (Hosted by Dickinson)
6:00 PM

at Little Three (Hosted by Dickinson)
6:00 PM

Lebanon Valley
Final
W, 3-1
9
Penn St.-Altoona
Final
W, 3-0

Mary Washington
Final
L, 3-2

Juniata
Final
W, 52-7

York (Pa.)
Final
W, 3-1

vs Randolph
@ Washington & Lee
Final - 2OT
W, 2-1
10
at McDaniel Fall Invitational
Final
6th out of 7 Teams

Hood
Final
W, 1-0

at Washington and Lee
Final - 2OT
T, 2-2
11
12
at Lancaster Bible
Final
W, 2-0
13
Eastern
Final
W, 5-0

Elizabethtown
Final
L, 1-0
14
15
at Ithaca
Final
L, 3-0

vs New Paltz
@ Ithaca
Final
L, 3-0
16
at Penn State Harrisburg Invitational-Day 1
Final

at Penn-State Harrisburg Invitational - Day 1
Thru 18 Holes
3rd out of 16 Teams

Muhlenberg
Final
W, 3-0

McDaniel
Final
W, 43-41

vs Mary Washington
@ Ithaca
Final
L, 3-1

Muhlenberg
Final - 2OT
T, 0-0

Muhlenberg
Final
W, 1-0
17
at Penn State Harrisburg Invitational-Day 2
Final
4th out of 4 Teams

at Penn-State Harrisburg Invitational - Day 2
Final
3rd out of 16 Teams
18
19
20
at Dickinson
Final
W, 2-0

at Dickinson
Final
W, 3-0

at Rowan
Final
L, 3-0

at Dickinson
Final - OT
L, 2-1
21
22
at ITA Southeast Regional Championships
TBA
23
at Arcadia/Philadelphia University
Final
2nd out of 3 Teams

at Montgomery Cup - Day 1
Final
1st out of 9 Teams

at ITA Southeast Regional Championship
TBA

Haverford
Final
W, 3-2

Haverford
Final
W, 3-0

at Susquehanna
Final
W, 27-24

at Haverford
Final
L, 3-2

Moravian
vs Haverford
Final
3 - 1

Haverford
Final
L, 1-0

Moravian
Final
W, 3-0
24
at Montgomery Cup - Day 2
Final
L, 3-1 (Farmingdale St.)

at ITA Southeast Regional Championships
TBA
25
26
27
at Swarthmore
7:00 PM

at Messiah
7:00 PM

Dickinson
7:00 PM
28
29
at Paul Short Invitational (Hosted by Lehigh)
1:45 PM

at Paul Short Invitational (Hosted by Lehigh)
2:30 PM

at ITA Southeast Regional Championships
TBA
30
at McDaniel Invite - Day 1

at ITA Southeast Regional Championships
TBA

at Stockton
11:00 AM

at Swarthmore
12:00 PM

vs Farmingdale State
@ Stockton
1:00 PM

Muhlenberg
1:00 PM