View in List Format
August September 2016 October
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
29
30
31
1
at Elizabethtown
Final
W, 2-1

at Alvernia
Final
W, 4-1

vs. Shenandoah
Final
L, 1-0
2
at Lancaster Bible
Final
W, 3-0
3
vs. Alumni 5K w/ Millersville (@ Baker Campus)
6:30 PM

vs. Alumni 5K w/ Millersville (@ Baker Campus)
6:30 PM

vs. Elizabethtown
Final
W, 3-0

vs. Rowan
Final - 2OT
W, 3-2

vs. Penn St.-Berks
Final
W, 3-0

vs. Lebanon Valley
Final
W, 30-6

at Rosemont
Final
W, 5-0
4
vs. Lycoming
Final
W, 2-1
5
6
vs. York (Pa.)
Final - 2OT
T, 1-1

at Widener
Final
L, 1-0
7
vs. Little Three (Hosted by Franklin & Marshall)
Final
3rd out of 3 Teams

vs. Little Three (Hosted by Franklin & Marshall)
Final
2nd out of 3 Teams

vs. Scranton
Final
W, 3-0
8
9
at Lebanon Valley
Final
W, 3-1

vs. Oswego St.
Final
W, 2-0
10
at Dutchmen Invitational (Hosted by LVC)
Final
DNF

vs. Rowan
@ Annville, Pa.
Final
W, 3-0

at Muhlenberg
Final
L, 35-19

at Mary Washington
Final
W, 3-2

vs. Penn St.-Altoona
@ Annville, Pa.
Final
W, 3-0

at York (Pa.)
Final
W, 1-0

vs. Oglethorpe
Final - 2OT
T, 0-0
11
vs. Kean
@ York, Pa.
Final - 2OT
L, 2-1
12
13
14
at York (Pa.)
Final
L, 2-0

at Susquehanna
Final
L, 3-0

at Elizabethtown
Final
W, 2-0
15
16
vs. Eastern
@ Lancaster, Pa.
Final
L, 3-0

vs. Ithaca
@ Lancaster, Pa.
Final
L, 3-1

vs. Stevenson
@ Lancaster, Pa.
Final
W, 3-2

vs. Ohio Northern
@ Lancaster, Pa.
Final
L, 3-0

vs. Stevenson
@ Lancaster, Pa.
Final
W, 3-1

at Franklin & Marshall
Final
W, 3-1

at Franklin & Marshall
Final
L, 3-0
17
at PSU-Abington Invitational
Final
1st out of 10 Teams

at PSU-Abington Invitational
Final
1st out of 12 Teams

vs. Salisbury
@ Lancaster, Pa.
Final
L, 3-1

vs. Ohio Northern
@ Lancaster, Pa.
Final
W, 3-2

vs. Salisbury
@ Lancaster, Pa.
Final
W, 3-1

at Franklin & Marshall
Final
W, 3-2

vs. Swarthmore
Final
W, 2-0

vs. Ursinus
Final
W, 34-12

vs. Ithaca
@ Lancaster, Pa.
Final
W, 3-0

vs. Ohio Northern
@ Lancaster, Pa.
Final
L, 3-2

at Franklin & Marshall
Final
W, 3-2

at Swarthmore
Final
L, 3-0

at Swarthmore
Final
W, 3-1
18
at PSU-Harrisburg Invitational- Day 1
Thru 18
4th out 13 Teams
19
at PSU-Harrisburg Invitational- Day 2
T2 out of 12
20
21
at Penn St.-Harrisburg
Final
W, 2-0

vs. Messiah
Final - OT
L, 3-2

at Swarthmore
Final
L, 3-1

vs. Rowan
Final
L, 2-1
22
23
24
at ITA Southeast Regional Championships
TBA

vs. Ursinus
Final
W, 3-0

vs. Ursinus
Final
W, 1-0

at Juniata
Final
W, 45-22

vs. Ursinus
Final
L, 2-0

vs. Washington
Final - 2OT
T, 1-1
25
at The Gordin Invitational (Ohio Wesleyan) - Day 1

at ITA Southeast Regional Championships
TBA
26
at The Gordin Invitational (Ohio Wesleyan) - Day 2

at ITA Southeast Regional Championships
TBA
27
28
vs. Lancaster Bible
6:00 PM

at Haverford
7:00 PM

at McDaniel
7:00 PM

at Ursinus
7:30 PM
29
30
at ITA Southeast Regional Championships
TBA
1
at McDaniel Fall Invitational - Day 1

at ITA Southeast Regional Championships
TBA

vs. Bryn Mawr
12:00 PM

vs. Alvernia
12:00 PM

at Dickinson
1:00 PM

at Bryn Mawr
3:00 PM

vs. Muhlenberg
3:30 PM